Hayvanat Bahçesinde Bir Sümüklü Böcek

Daha önce bahsettiğim ve Kasım ayında başladığım entegrasyon kursunun bir etkinliği olarak pazar günü Antwerp Hayvanat bahçesindeydik. Aralık ayı içinde de Kraliyet Filarmoni Orkestrasının konserine ve kapalı yüzme havuzuna gideceğiz. Vallahi entegre olalım diye ellerinden geleni yapıyor adamlar :) Otuz yıl buralarda yaşayıp bir adım ilerleyememişlerin ayıpları büyük diye düşünmemek elde değil.

Neyse pazar gününe gelelim... Hava -4 dereceydi ve oğlum tam bir sümüklü böcekti. Doktorumuz sürekli, buz yağsa bile temiz havanın en iyisi olduğunu söylediği için giyindik, kuşandık, gittik hayvanat bahçesine. Daha önce gitmiş olsak da her geçen gün daha da bilinçlenen Demir'in çoğunu kitaplardan tanıdığı hayvanları bir kez daha görmesinin iyi olacağını düşündük. Gerçekten de ilk gidişimize göre çok daha ilgili ve bilinçli bir Demir vardı.

hayvanatbahcesi

İşte favori listemiz

1) Penguenler
Penguenlerin başında o kadar meşguldük ki fotoğraf çekemedik. Demir'in bu bölümde hatırladığı bir kitap değil, bir klipti. Bu klip ile Ekim ayında halası tanıştırdı ve Demir tek kelime ile bayıldı. Bence bütün çocuklar da bayılır zaten. Klipte, tropik bir yerde yaşamayı hayal eden babasını türlü vaadler ile kalmaya ikna etmeye çalışan minik penguenin hikayesi anlatılıyor.

Penguenleri görür görmez "Babaaa gitmee!!" diye heyecanlanan Demir ile milletin içinde şarkıyı söyleyip hatta kendimizce klipin dansını bile ettik :) Eğer bunu beğenirseniz bu seriden iki tavsiyemiz daha var size ; Bizoo Eskimo ve Ca plane pour moi


2) Filler
Filleri bahçeleri temizlendiği için kapalı alana almışlardı. Onları parmaklıklar arkasından görmek bizim çok hoşumuza gitmese de Demir çok eğlendi.

Aranıp "Elmeee doooh" diyerek hayal kırıklığına uğrayan oğluşum, al ben bir köşeye rengarenk fil Elmer'i kondurdum senin için...

fil

3) Kaplanlar
Çizgili Demir'in sevdiği kitaplardan. Kaplanı Çizgili ile öğrendi. O yüzden bu gördükleri onun için kaplan değil Çizgili'ydi :)

Aslında itiraf etmek gerekirse kaplanlar Demir'den çok bizim favorimizdi :) Fotoğraflamak için soğuğa rağmen epey bir zaman ayırdık. Demir bir müddet sonra "Kaaagaa" diyerek güvercin kovalama derdine düştü :)

kaplan

Bu da benden , hamileliğinin son haftalarında üstüne çerez tabağı koyma kıvamına gelen göbeği ve şişen dudakları ile kendini bir goril gibi hisseden tüm güzel anne adaylarına gelsin :)

IMG_6960

Benim de bunu paylaşmam gerek dersen :) Paylaş

2 Response to "Hayvanat Bahçesinde Bir Sümüklü Böcek"

  1. Pelin 29 Kasım 2010 19:36
    Ben onu yer de yutarim yaa:)) Cizgi film veya cizgi kitaplardaki hayvanlarin, ayni yastaki cocuklarin bazilarina urkutucu gelebilecek boyuttaki gerceklerini gorunce yabancilamamasina, korkmamasina, ustelik de taniyip ilgi kurmasina bayildim :) Bir tek Koyun Russell eksikmis galiba hmmm? :))
  2. Evrim 29 Kasım 2010 22:15
    Aaa evet koyun görmedik :) Bu arada bir de "Mutlu Su Aygırı"mız var :) Onları gördük ama o bataklığın içinden sadece gözlerini ve arada burunlarını çıkarıp, su fışkırtarak epey rahatsız edici bir yüksek ses çıkarınca Demir onları pek tanımadı ve sevmedi. Bir de bir koku! Akıllara zarar... Minik su aygırının "Su aygırı olmak istemiyorum. Yo! yo! yo!" demesine şaşmamalı :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...