Güzel Hava ve Lokum Demir Bir Arada Olursa Anne Baba Ayyaş Olur!

Çok güzel bir hava vardı bu hafta sonu Antwerp'te...

Değerlendik biz de... Hele cumartesi hava 27 dereceyi bulunca bütün dükkanlar masalarını dışarı, Arnavut kaldırımlar üzerine atmıştı. Ülke de Belçika olunca herkesin önünde bira kaçınılmazdı. Sadece popo loplarını ucu ucuna örten şortlar giymiş gençlerin katkısı ile de yazlık yerden farksızdı ortam. Makinesiz attığımız için kendimizi sokağa katedral dibinde pizza ve ev yapımı kırmızı şarap keyfi sadece hafızalarımızda maalesef. "Acaba mı?" diyenler var, biliyorum; evet Berk şarap içti! Aşka geldi adam... Bu sırada Demir ise hemen bitişikteki hediyelik eşya dükkanın önündeki kartları inceledi, hemen dibinde bulunduğu katedralin olduğu kartları ayıkladı, yüffekliğine ve uzunluğuna dem vurdu, kürdanlar ve oyun hamurları ile kirpi yaptı, ağaç yaptı. Kısacası klasik Demir'den farklı olarak yarım saat sonra hadi kalkın gidelim demedi.

Bu gün ise makinemizi unutmadık. Önce bir yıldır bir türlü buluşamadığımız arkadaşlar ile buluşup sohbet ettik. Sonrasında ise bir ilk yaşadık.


Biz çocuk parkı kenarındaki kafeye oturduk ve herhangi bir Belçikalı anne baba gibi kendimize bira, patates, aperatif bir şeyler söyledik. Demir ise parkta ipi koparılmış gibi oynadı. Kah kaydı, kah kumla oynadı, kah yandaki büyük çocuk parkına firar ederken enselendi. Başka çocuklar ile takıldı. Ara ara müdahaleler olsa da ilk defa parkta bizsiz neredeyse iki saat geçirdi. Rüya gibiydi; hem Demir için, hem bizim için... Mutluluktan uça uça eve geldi(k)!


Devamını diliyoruz; hem güzel havaların hem de Demir'in performansının...Benim de bunu paylaşmam gerek dersen :) Paylaş

2 Response to "Güzel Hava ve Lokum Demir Bir Arada Olursa Anne Baba Ayyaş Olur!"

  1. Zeynep 4 Nisan 2011 08:37
    Maşallah maşallah :) Ben de dualarına eşlik edeyim de aynen devam etsin sıpa böyle :)
  2. ÇokBilmiş 4 Nisan 2011 15:47
    Allahımmm, darısı başıma :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...